slajd top2

Karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA

 karboksyterapia mesologic 2 zdjecie urzadzenia

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej!

Już dostępny w Coco-Time

Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla zwanym „cudownym gazem”. Ilość zastosowań i skuteczność jak również bezpieczeństwo zabiegu sprawiły, że wiele kobiet i mężczyzn zakochanych jest w tym zabiegu.

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym i podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) który następnie przenika do okolicznych tkanek. Efektem takiego ostrzykniecia jest rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Dodatkowo,  w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie.

Stefy zabiegow

 

W Coco-Time karboksyterapię stosujemy w następujących problemach:

Wyjątkowa rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni

Karboksyterapia wpływa na zredukowanie zmarszczek i przywrócenie jędrności oraz elastyczności skóry na: twarzy, szyi, dekolcie oraz całym ciele. Taki efekt jest spowodowany stymulacją procesów, które mają na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze i wpływają na widoczne pogrubienie jej warstw. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również bardzo pozytywnie w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych. Przekłada się to na widoczną gołym okiem poprawę jakości naszej skóry. Wrocław - to właśnie tutaj mieści się nasz salon, który oferuje Państwu ten wyjątkowy zabieg.


Rewitalizacja okolic oczu

Wstrzyknięcie kontrolowanej dawki CO2 sprawia, że uruchamiają się mechanizmy, których zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu oraz elastyny. Jakie są efekty? Znacznie przyspiesza to i ulepsza proces neowaskularyzacji oraz wykazuje się działaniem lipolitycznym = zmniejsza tkankę tłuszczową. Efekt zabiegu jest taki, że skóra pod oczami staje się bardziej napięta, a woreczki tłuszczowe pod oczami praktycznie całkowicie zniwelowane.


Likwidacja komórek tłuszczowych i cellulitu

Nie od dziś wiadomo, że komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na iniekcje. Dwutlenek węgla, który jest wprowadzony do wnętrza skóry, zmienia się w kwas węglowy, którego zadaniem jest rozpuszczenie adipocytu-komórki tłuszczowej. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożenia drenażu limfatycznego poddanego obszaru, a co za tym idzie poprawia metabolizm i usprawnia wydalanie uwolnionej zawartości adipocytów. Zabieg ten sprawia, że zmniejsza się liczba komórek tłuszczowych i przepięknie modeluje sylwetkę. Jest to również doskonałe rozwiązanie w przypadku pomarańczowej skórki - karboksyterapia na cellulit sprawdza się idealnie, a opinie o tym zabiegu są wyjątkowo przychylne.


Rozstępy i blizny

Rozstępy powstają na naszej skórze w wyniku nadmiernego rozciągania się jej powierzchni i zerwania sieci włókien kolagenowych. Niestety nie istnieje metoda, która pozwala je całkowicie wyeliminować. Karboksyterapia pozwala zniwelować widoczność rozstępów nawet do 80%. Karboksyterapia zastosowana na rozstępy i blizny wyjątkowo skutecznie usprawnia proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie przekłada się to na znaczną poprawę ukrwienia naszej skóry, nawet w jej najbardziej newralgicznych miejscach. Sprawniejsza pigmentacja skóry sprawia, że zmienia się kolor rozstępów i jest bardziej zbliżony do normalnego koloru naszego ciała. Wzmożona synteza kolagenu, która jest pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa także na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami. Przynosi widoczną poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.

W przypadku blizn leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po całkowitym zagojeniu się danej rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu wyjątkowo trudnych blizn. Karboksyterapia na rozstępy i blizny wspomaga także tworzenie się nowego kolagenu, a następnie uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd i ogólną kondycję. Warto również wspomnieć, że cena tego zabiegu jest wyjątkowo atrakcyjna.

Serdecznie zapraszamy – salon medycyny estetycznej Coco-Time, Wrocław ul. Trawowa 53A.

Carboxytherapy KarboksyterapiaPrzeciwskazania

  • Ciężka niewydolność nerek, płuc, serca

  • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

  • Ciąża

  • Zmiany skórne na obszarze zabiegowym

Korboksyterapia to w 100% bezpieczny zabieg. Dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Zatem można powiedzieć, że karboksyterapia to „ekologiczny” czynnik terapeutyczny.


Seria zabiegów:

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 6 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu.
Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.


EFEKTY

Karboksyterapia przykładowe efekty zabiegowe

Karboksyterapia przykładowe efekty zabiegowe 2

Karboksyterapia przykładowe efekty zabiegowe 3

 

Blog