slajd top2

HIFU - twarz szyja dekolt

 

 HIFU 

 

To prawdziwa nowość wśród urządzeń high-tech medycyny estetycznej. Umożliwia bezinwazyjny lifting twarzy i ciała. Metoda wykorzystuje technologię HIFU z języka angielskiego „high intensity focused ultrasound” i oznacza: „skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości”. Założeniem HIFU jest perfekcyjne skupienie fali ultradźwiękowej o podwyższonej energii na małym, punktowym obszarze. W tkankach poddanych zabiegowi zachodzą dwa zjawiska fizyczne, tj. efekt termiczny oraz efekt mechaniczny. Oddziałując na głęboko usytuowane komórki skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej SMAS, intensyfikujemy odbudowę kolagenu. Dzięki temu uzyskuje się trwały efekt napięcia skóry, dużo bardziej spektakularny niż umożliwiały to dotychczas znane technologie.

Kolagen jako jeden z naturalnych białek, daje nam młodość skóry, utrzymując jej jędrność i napięcie. U ludzi w wieku dojrzałym odbudowa kolagenowa zaczyna spowalniać i coraz mniej przeciwdziała grawitacji. Zainicjowanie denaturacji kolagenu poprzez obróbkę urządzeniem HIFU wzmacnia istniejący kolagen i produkuje świeże zasoby nowego kolagenu. Metoda ta daje możliwość wykonania precyzyjnego oraz skutecznego zabiegu na dokładnie wybranej głębokości tkanki (od 1.5 mm do 4.5 mm na twarzy i 6 mm na ciele), a przede wszystkim pozwala dotrzeć do warstwy SMAS.

SMAS (Superficial muscular aponeurotic system) jest to system powięzi mięśniowej odpowiedzialnej za utrzymanie jędrności poszczególnych partii ciała oraz za izolowanie mięśni od siebie. Głównym składnikiem powięzi jest kolagen. Kondycja skóry właściwej i naskórka jest mocno zależna od warstwy SMAS, która w pewnym sensie jest jej rusztowaniem.

Pojedynczy zabieg przy pomocy urządzenia HIFU trwa około godziny, jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Lekkie zaczerwienienie na kilka godzin po zabiegu lub niewielki obrzęk są naturalne, ale znikają w przeciągu kilku/kilkunastu godzin. Zaraz po zabiegu możliwy jest powrót do normalnych czynności. Głównymi efektami zabiegu jest znaczny lifting oraz ujędrnienie wiotkiej skóry. Na pełny efekt trzeba jednak poczekać – rozpoczęty podczas zabiegu proces regeneracji kolagenu odbywa się stopniowo przez dwa - trzy miesiące. Rekomendowane są 3 zabiegi w ciągu roku. Aby osiągnąć zadowalające efekty najlepiej wykonać jeden zabieg, odczekać 4 miesiące i wykonać drugi. HiFU – efekt widoczny przez długi czas!