slajd top2

Toksyna botulinowa (botox/botoks) – wypełnianie zmarszczek we Wrocławiu

Czasowe usuwanie bruzd i zmarszczek

Botoks posiada niezwykle szerokie zastosowanie w wielu gałęziach medycyny i kosmetologii. Toksyna botulinowa na dobre weszła do kanonu medycyny estetycznej, stomatologii, a nawet neurologii. Warto zatem zapoznać się bliżej z korzyściami, jakie płyną z wykorzystywania tej substancji.

Przegląd najpopularniejszych zastosowań toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa jest szeroko wykorzystywana zarówno w medycynie jak i kosmetologii. W neurologii botoks przeznaczony jest do leczenia takich zaburzeń jak na przykład dystonia szyi, spastyczność mięśni czy choroba Parkinsona. Warto dodać, że omawiany związek znalazł swoje zastosowanie również w terapii nietypowego schorzenia, jakim jest bruksizm, czyli nadmierne zaciskanie i zgrzytanie zębów. Z medycznego punktu widzenia botoks wykorzystywany jest również w przypadku leczenia spastyczności mięśni, nawet u dzieci.

Również pacjenci cierpiący na przewlekłe, ostre migreny mogą skorzystać z dobrodziejstw toksyny botulinowej. Botoks jest również skutecznie wykorzystywany w leczeniu wstydliwego problemu – nadpotliwości.

A estetyczne zastosowanie botoksu?

Najpopularniejszym i zdecydowanie najczęstszym wykorzystaniem toksyny botulinowej jest redukcja zmarszczek, w szczególności mimicznych. Popularność tego zabiegu nie przemija pomimo upływu lat. Dzięki profesjonalnej iniekcji botoksu dochodzi do rozluźnienia mięśni, co w efekcie skutkuje młodszym wyglądem, a także spowolnieniem procesu powstawania zmarszczek. W naszym gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej Coco-Time, we Wrocławiu wykonujemy bezpieczne i profesjonalne zabiegi botoksem. Ze względu na współpracę z lekarzem medycyny estetycznej możemy pochwalić się szeroką ofertą zabiegów leczniczych botoksem, leczenie migreny, nadpotliwości, a także bruksizmu – czyli wspomnianej wcześniej redukcji napięcia mięśni żuchwy. W ofercie znajdują się również zabiegi estetyczne m.in. takie jak; soft lifting, okolica oka – kurze łapki, zmarszczki na czole, czy też lwia zmarszczka. Zabiegi wykonujemy jedynie sprawdzonymi i bezpiecznymi preparatami.

Jest to preparat stosowany w celu czasowego usuwania bruzd i zmarszczek. Jego działanie polega na rozluźnieniu mięśni, które odpowiadają za widoczne oznaki starzenia na naszej skórze.

Zabieg wykonuje się na okolice twarzy, szyi, dekoltu, dłoniach oraz skórze głowy i na ciele.

Toksynę botulinową wykorzystuje się również przy leczeniu bruksizmu, czyli zgrzytania zębami, przy przeroście mięśni żwaczy oraz przy migrenie.

Wskazania:

 • zmarszczki pionowe i poziome czoła,
 • zmarszczki wokół oczu,
 • opadające powieki,
 • szeroka szczęka,
 • opadająca linia brwi,
 • migrena,
 • zgrzytanie zębami,
 • przerost mięśni żwaczy.

Przeciwskazania:

 • ciąża i laktacja,
 • alergia na toksynę botulinową,
 • choroby płytki nerwowo - mięśniowej,
 • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych,
 • przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
 • miejscowe infekcje skóry.

Przed zabiegiem...

Konieczna jest konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg. Omówienie możliwych efektów zabiegowych oraz wykluczenie przeciwskazań.

Przebieg zabiegu...

Podany zostaje preparat w odpowiednie miejsce i na odpowiednią głębokość za pomocą igły niewielkich rozmiarów. Ilość preparatu, oraz ilość iniekcji dobierana jest indywidualnie. Zabieg jest komfortowy dla klienta, wiąże się z niewielkim bólem.

Efekty...

Widoczne efekty zabiegowe można zauważyć już po 2 do 3 dni po zabiegu. Końcowy efekt uzyskujemy po 2 tygodniach i możemy się nim cieszyć od 6 do 8 miesięcy.